X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
لطفا از آدرسِ SJ69.IR استفاده کنید... ممنون...

بی دینی این روزا مُد شده !!

چهارشنبه 18 آذر 1394 ساعت 20:40

دست نوشته شماره 91

نوشته شده توسطِ اس جیمُد شده !! بعضی از ما ها هم که شدید دنبالِ مُد هستیم، روزای سال رو می شمریم تا برسیم به سالِ بعد و ببینیم چه رنگی رو مُد می کنند و ما هم عینِ یه غلامِ حلقه به گوش نوکریِ این فلسفه ی مُد رو می کنیم، اصلا هم کاری نداریم چی خوبه، چی بد !! چشم به دستِ چپُ راستِ فلان بازیگر می دوزیم که مارکِ ساعتشو حفظ کنیم !! زیباییِ دنیا رو توی طرحِ لباسِ فلان خواننده می بینم !! دقیقا مثه کسایی که هیبنوتیزم شدن و اصلا نمی دونن کجان !! یادشون رفته واسه چی اینجان و اصلا یادشون نی، این روزا تموم میشه و پسفردا می چُپوننت تو چهار وجب جا روت کُلی خاک می ریزند !!

الان باز طرف با عصبانیت میاد میگه که "آقا چه اشکال داره خشگل بپوشیم، رنگِ مُدِ سال رو تنمون کنیم ؟؟ "

هیچ اشکالی نداره، شما زیبا بپوش، مامانی قربونت بره !! اما یادت نره، اول از همه تویی که بابات زیرِ سنگ های خیابون دنبالِ پول می گرده، چرا واست مهم نیست ؟؟ نونِ شب نداری و دنبالِ مُدی ؟؟ خنده داره !! دوم، اگر هم جزوِ قشرِ مرفهِ جامعه هستی، فقط یادت نره، وقتی تو داری واسه مامانی و بابایی خودتو لوس می کنی که پولِ بیشتری ازشون بگیری، اونورِ شهر امروز هم یه سقطِ جنینِ دیگه اتفاق افتاده و تنها دلیلش فقر بوده !! یادت نره، از انسانیت یادت نره، یادت نره هر چی که باشی، هر چقدرم ناز و خشگل که باشی، تهش جات تو چند وجبه !!! اون روز رو یادت نره ... اگر امروز واسه رنگِ ماشینی که بابایی واست خریده باهاش دعوا می کنی، یادت نره شاید فردا نباشی !!

اما اصلِ حرفم این نی، این روزا همه چی یه سبکِ مُدِ خاصی داره !! مثلا دخترامون سعی می کنن خودشون نباشند، سعی می کنند صداشون رو کِش بدن و تهِ تهِ عشوه رو نشون بدن !! از اونور پسرامون، باد می ندازن تو گلوشون و می خوان نشون بدن صدا کلفت اند !! از اونور ریش می ذاره، از اونور جایی تو بدنش نی که خالکوبی نشده باشه !! یه شلوار می پوشند که بلا نسبت یادِ پوشکِ بچه و این حرفا میُفتی !! خیلی فرق کردیم !! دیگه بعضی هامون نمی دونیم کجاییم، اصلا حواسمون نی چی می خوایم از این دنیا !!
از همه ی اینا که بگذریم، حتما شنیدین، بی دینی این روزا مُد شده !! خیلی مُد شده !! یعنی اگر شروع کنی به توهین به مقدسات و لا به لای حرفات از چهار تا کتابی که خوندی، چهار کلمه بگی، اوه تو یه شخصِ باکلاسی، تو خودِ خودِ روشنفکری ... حاضره همه ی کتابای دین زُدا رو بخونه اما یکبارِ تنها کتابِ مقدسِ دینش رو نخونه !!

چه زیبا میگه دکتر شریعتی که : افسوس، روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادِ روشنفکری است !

دکتر اون موقع فهمید و ما هنوز نفهمیدیم !! مسخره ست به خدا، اطلاعاتمون محدود شده به چهار تا کانال و گروهِ شبکه های اجتماعی ...90

دوشنبه 9 آذر 1394 ساعت 22:58

دست نوشته شماره 90

نوشته شده توسطِ اس جیدوشنبه، 90، عادل !! این سه تا که میاد کنارِ هم منو میخکوب می کنه پای تلویزیون !! یعنی اون روز اگر سخت ترین روزِ زندگیم هم که باشه، یهو قبل از این برنامه همه چی رو از ذهنم پاک می کنم و می شینم عادل ترین عادلِ روی کره ی زمین رو تماشا می کنم !! فوتبالی هستم ها، ولی 90 دیدن اصلا ربطی به فوتبالی بودن نداره، شما می تونید از فوتبال متنفر باشید و عاشقِ شخصِ عادلِ فردوسی پور باشید ... کسی که همه کار می کنه، بهترین گزارشگرِ ایران رو می تونید در قالبِ مجری ببینید، این قشنگ نیست ؟؟ واسه من که جذابه !! یه استادِ بانمک و شوخ که به نظرم دلیلِ خیلی از کسایی که شریف قبول میشن درس دادنِ استاد عادل است !!! کسی که حتی آیتم هایی ضدِ تیمِ محبوبت هم بذاره، بازم از چشم نمیفته ...

میخکوب میشم !! چشمامو گرد می کنم و لا به لای آیتم های جذابش، دنبالِ عدالت می گردم !! تیکه کلام های جذابش رو هیچوقت نمی تونی فراموش کنی :


"می تونم قانع نشم ؟"


من کتاب خون نیستم، اما وقتی اسمِ عادل وسط باشه، کتاب رو نمی خونم، با دندونام تیکه تیکه می کنم !! اسمِ کتاب هست "هنرِ شفاف اندیشیدن"، این کتاب نوشته ی "رولف دوبلی" و ترجمه شده توسطِ "عادلِ فردوسی پور" هست و منم به شما عزیزان پیشنهاد می کنم، این کتاب که در زمینه ی روانشناسی هست رو حتما بخونید ... مبلغِ کتابِ امروز 25.000 تومنه، شاید بعدا گرون بشه ! پس بشتابید، بشتابید ...

تصمیم دارم تیکه های جذابِ این کتاب رو توی هم وبلاگ بذارم، مطمئن باشید اگر علاقه ای به کتاب خوندن هم نداشته باشید حتما جذبِ این کتاب خواهید شد ... این کتاب اصلا در موردِ فوتبال نیست، چون عادل خان اونو ترجمه کرده فکر نکنید ربطی به فوتبال داره !! فقط کافیه چند خط، فوقش دو سه صفحه از این کتاب رو بخونید اونوقت دیگه چشماتون از روی ورق های کتاب برداشته نمیشه ...

امروز هم دوشنبه ست، دوشنبه 9 آذر ماه 1394 ! دوباره یه نودِ دیگه و یه عادلِ تکرار نشدنی ... برنامه چند دقیقه ای هست که شروع شده و من خواستم دقیقا بعد از شروعِ برنامه این دست نوشته رو بنویسم !! برم که دیر شد !!

مرسی عادل، مرسی نود، مرسی دوشنبه ها !!